Egyedi CPL fóliás beltéri ajtó
Akár minden beltéri ajtó egyénileg megálmodott méretben, felülettel és kivitelben pompázhat a lakásában, irodájában.
Tiszta vonalvezetésű ajtók, amelyek időtlenséget és kiegyensúlyozott atmoszférát teremtenek otthonába. A magas kézműves minőség, és a klasszikus design eleganciát sugároz.
Felületek:
Tok:
Átfogótok utólag szerelhető kivitelben. Az esztétikus takaró borítások beállításával akár a meglévő falvastagsághoz igazodó méretekben.
|
|
Gumitömítés:
A beltéri ajtó tokján a tokmag oldalához rögzített gumitömítés a csendesebb működtetést és az illeszkedést biztosítja. A gumitömítéseket az ajtó színéhez igazodva alkalmazzuk.
|
Zár:
Pascal beltéri ajtó zártest mely az ajtó csukásában és zárásában biztosít feladatot. A megfelelő zártest típusok kiválasztásában a helyiségek funkciója játszik döntő szerepet, normál ajtó zárására BB (szakállas kulcsos) vagy kulcs nélküli BLIND-es (kulcshely kimarás nélküli) zártestet javaslunk, a mellékhelyiségek, fürdőszobák zárására WC (ráfordítós) típusú zártestet, valamint az irodák, öltözők, raktárak esetén PZ (cilinderbetétes) zártest a javasolt választás.
|
|
Szerkezet:
A beltéri ajtó belső felépítése határozza meg milyen szerepet szánunk neki. Lakások, családiházak normál, átlagos felhasználáshoz a papírrács betétes lapszerkezet tökéletesen elegendő az ajtó időtálló felépítéséhez. Középületek, irodák, iskolák, óvodák, illetve a magas igénybevétel esetén a furatolt illetve tömör faforgács betét lapszerkezet javaslott. Speciális betét szerkezetek segítségével különböző tulajdonságokkal ruházhatjuk fel ajtajainkat. Ebben az esetben az ajtó tokja is a speciális igényekhez idomul. lásd Indigo
|
Kilincs:
A beltéri ajtó kiválasztásánál elengedhetetlen tartozék a tökéletes kilincs. A forma, anyag, funkció, stb. mind fontos szempont a megfelelő kilincs kiválasztásában. A kilincsgyar.hu ebben nyújt segítséget, hogy az Ön ízlésének, az ajtó stílusához és technikai tulajdonságainak legmegfelelőbb kilincset válassza.
|
|
Pánt:
A könnyített papírrács-betétes ajtó lapok nikkel V0020 típusú 2 részes pánttal, a tömör-faforgács lapszerkezetű ajtók V0026 három részes pánttal szereljük. Indokolt esetben például az alapáras mérethatároktól eltérő ajtók esetén a nagy magasságot illetve a megnövekedett súly miatt 3 darab pántot alkalmazunk az ajtólap rögzítésekor.
|
Felület:
- Karcálló
- Kopásálló
- Parázsálló
- Folt tisztító
- Fényálló
|
|
Kiegészítők:
- Automataküszöb
- Keményfaküszöb
- Szellőző
|
Tekintse meg közkedvelt beltéri ajtó kínálatunkat
Örömünkre szolgál, hogy választása a - több mint 20 éves gyártási-tervezési tapasztalattal és legkorszerűbb faipari technológiával rendelkező - FULL Kft. által gyártott ajtóra esett. Innovatív gyártási megoldásaink, a minőség iránti elkötelezettségünk és vásárlóink bizalma tették cégünket az ország és a régió vezető, egyedi ajtókat gyártó vállalatává.
Kérjük, hogy a termék átvételekor figyelmesen olvassa el az alábbi szerelésre, karbantartásra, szavatossági ügykezelésre vonatkozó tájékoztatónkat, és őrizze meg a termékhez tartozó összes kísérődokumentumot.
Útmutatónk eligazítást és segítséget ad a megvásárolt termék szakszerű beépítéséhez és kifogástalan működéséhez az Ön kényelmét szolgálva.
A FULL típusú ajtóelemek kizárólagosan beltéri használatra alkalmazhatóak, termékeink igénybevételi osztályokba sorolása az alábbiak szerint történik.
Alapvető jellemzők:
Alapvető tulajdonságok:
Teljesítmény:
Vizsgálati/értékelési módszer:
Mechanikai szilárdság és állékonyság
Függőleges terhelhetőség
FT3 (1. osztály)
MSZ EN 952:1999 MSZ EN 1192:2001
Statikus csavarással szembeni ellenállás
ST2 (1. osztály)
MSZ EN 948:1999 MSZ EN 1192:2001
Dinamikus terheléssel szembeni ellenállás
DT3 (kismértékben ellenálló)
MSZ EN 947:1999
Lágy nehéz test ütésével szembeni ellenállás
ÜL3 (3. osztály)
MSZ EN 949:1999 MSZ EN 1192:2001
Kemény test ütésével szembeni ellenállás
ÜK2 (3. osztály)
MSZ EN 950:1999 MSZ EN 1192:2001
Tűzbiztonság
Tűzállóság, Tűzvédelmi osztály
D
28/2011 (IX.6.) BM rendelettel kiadott OTSZ ötödik rész
Higiénia egészség és környezetvédelem
Formaldehid emisszió
E1 osztály
MSZ EN 717-2:1996
Biztonságos használat és akadálymentesség
Kezelhetőség, használati erőhatásokkal szembeni ellenállás
< 100N; <10Nm 300N; 500N
MSZ ISO 9379:1992
Zajvédelem
Léghanggátlás
NPD
MSZ 15601-1:2007 MSZ EN ISO 10140-2:2011
A természeti erőforrások fenntartható használata
Légnedvességváltozással szembeni ellenállás
I. klíma
MSZ EN 1294:2001 alapján szakértői értékeléssel
Két különböző légallapotú környezet hatásával szembeni ellenállás
I. klíma
MSZ EN 79:1992 alapján szakértői értékeléssel
2
Az I. klíma-kategóriába tartozó termékek olyan helyiségek között alkalmazhatók, ahol a két helyiség klímaértékei az alábbi tartományon belül vannak: t= 18-23 Co, RL= 30-50%.
Az ettől eltérő klímakategóriába tartozó klímatech, nedvestéri, hanggátló és tűzgátló ajtóink külön alkalmassági dokumentációval kerülnek átadásra.
Felhívjuk figyelmét, hogy a termékválasztás mindig az ajtóval elválasztott helységek klimatikus viszonyaihoz igazodó legyen a deformáció elkerülése érdekében!
Klímaosztály
Meleg oldal
Hideg oldal
Hőmérséklet
Rel.páratartalom
Hőmérséklet
Rel.páratartalom
I.
23 Co
30%
18 Co
50%
II.
23 Co
30%
15 Co
65%
III.
23 Co
30%
8 Co
80%
Ha az ajtólap két oldalán különbözőek a klimatikus viszonyok - páraterhelt fürdőszoba, fűtetlen kamra, mindig nyitott ablak vagy lakásból nyíló pincelejáró, garázs-, padlásajtó stb. -, akkor II. vagy III. klímaosztálynak megfelelő termékek: a klímatech és az alupaneles ajtók biztosítanak megoldást.
A TERMÉK ÁTVÉTELEKOR ELLENŐRIZZE A KÖVETKEZŐKET:
Csomagolás: karton + fólia.
Átvétel után alaposan ellenőrizze a csomagolás épségét, valamint a kísérő dokumentumok meglétét:
teljesítmény-nyilatkozat
műszaki leírás
szállítólevél
beépítési útmutató
A CSOMAGOKBAN AZ ALÁBBIAKAT KELL TALÁLNIA:
Tok:
Az ajtótokot cégünk összeszerelt állapotban adja át Önnek, amely az alábbiakból áll:
1 db tok álló elem pántoldali fix borítással, 2 db szerelt pánttáskával.
1 db tok álló elem zároldali fix borítással 1 db szerelt zárlemezzel
1 db tok vízszintes elem fix borítással, rögzített szerelvény-egységcsomaggal
A fix borítással rendelkező tok elemek gumitömítéssel
mozgó borítások: 2 álló és 1 felső
szerelvény egységcsomag, ami tartalmaz: 2 db tokpántot, 8 db köldökcsapot, 4 db lamellot, 4 db borítás összehúzót, 4 db konfirmátor csavarokat
Lap:
1 db ajtólap 2 db szerelt pánttal és 1 db szerelt zárral.
Amennyiben a termék az átvétele és elszállítása után nem kerül beépítésre, a termék tárolási követelményei a következők:
a terméket több helyen alátámasztva, lapok közé távtartó helyezésével, vízszintesen, rendeltetésének megfelelő klímán – a hőmérséklet haladja meg a 16°C-t, a relatív páratartalom nem haladhatja meg a 65%-ot – kell tárolni.
3
A tárolás idejére a rakat tetejét takarópanellel kell lefedni, ezzel megelőzhető a rakomány tetején található legfelső ajtólap deformációja.
Az ajtót szállítás és tárolás során óvja az eldőléstől, nedvességtől, mechanikai sérülésektől.
SZERELÉS ELŐTT, KICSOMAGOLÁS UTÁN AZ ALÁBBIAKAT ELLENŐRIZZE:
Azonosítsa be a rendelt termék típusát!
Ellenőrizze nyitásirányát!
Ellenőrizze a minőségét, sérülés- és deformáció-mentességét!
Ellenőrizze a csomag tartalmának hiánymentes meglétét!
Amennyiben rendeléséhez képest bármilyen eltérést, hibát észlel, ne folytassa az össze-, illetve beszerelést, hanem azt azonnal jelezze a kitöltött szavatossági igénybejelentővel!
A termék beépítése, összeszerelése előtt ellenőrizze:
a falnyílás méretét,
és vizsgálja meg a helyiség klimatikus tulajdonságait: a relatív páratartalom nem haladhatja meg a 65%-ot. A szereléskori hőmérséklet haladja meg a 16°C-t.
A TERMÉK BEÉPÍTÉSÉNEK FELTÉTELEI A KÖVETKEZŐK:
kiszáradt, festett, tapétázott, burkolt, a szerkezet méreteihez kialakított falnyílás (méreteit a műszaki leírás tartalmazza)
végleges padlóburkolat – szegőlécek nélkül
elvégzett kapcsolódó szakipari munkák (utólagos sérülések elkerülése)
Mivel a termék beszerelésére a termék (előállítójának) gyártójának már nincs rálátása, erre a munkafázisra a gyártó szavatosságot nem vállal. Ezért javasoljuk a beszerelési feladatot az erre specializálódott szakemberrel elvégeztetni.
A GYÁRTÓ TANÁCSAI:
A felmérést és a beépítést bízza ugyanarra a képzett, megfelelően felszerelt szakemberre!
Különböző klimatikus tulajdonságú helyiségek közé, illetve egyedi klímájú helyiségekbe az oda megfelelő ajtót válassza (pl. klímatech ajtó, nedvestéri ajtó, hanggátló ajtó, tűzgátló ajtó)!
A rendelés időpontját gondosan válassza meg! A hosszan és nem megfelelően tárolt ajtólapok és tokok deformálódhatnak. A sérülés és a károsodás lehetőségét növeli az is, ha a rakat mozgatva van, ha nem megfelelő klímába kerül, ha átrakásra kerül, stb.
A termék a szállítást követően mihamarabb kerüljön beépítésre!
4
A szállítótól meg kell követelni a gondos, szakszerű szállítást! A szállító autó legyen zárt, megfelelő méretű és felszereltségű, nedvességmentes, biztosítva a sérülésmentes kiszállítást (spaniferek, csúszásgátlók, védőeszközök, stb.)!
Az ajtót szállítás és tárolás során óvja az eldőléstől, a nedvességtől, a hőtől, a mechanikai sérülésektől!
Amennyiben a termék átvétele, elszállítása után nem kerül beépítésre a termék a tárolási követelményei a következők:
o több helyen alátámasztva, raklapon, vízszintesen,
o rendeltetésének megfelelő klímán, azaz a relatív páratartalom nem haladhatja meg a 65%-ot és normál hőmérsékleten, azaz a tárolási hőmérséklet haladja meg a 16Co-t
o sugárzó hőtől védve (radiátor, napsütés, stb…)
o A tárolás idejére a rakat tetejét takarópanellel kell lefedni, ezzel megelőzhető a rakomány tetején található legfelső ajtólap deformációja.
A beépítést minden esetben a gyártó által javasolt készültségi szinten és klimatikus viszonyok alatt végezzük el: kiszáradt, festett vagy tapétázott falak, meglévő burkolatok, ideális klíma, azaz a relatív páratartalom nem haladhatja meg a 65%-ot, a szereléskori hőmérséklet haladja meg a 16oC-t!
Fontos, hogy a beszerelést követően biztosítsa a helyiségek közötti azonos klimatikus viszonyokat, ezt elsősorban az ajtó nyitott állapotba történő állításával teheti meg!
Ha a beszereléskor a hőmérséklet-különbség meghaladja a 10oC-t a beépítési és a külső környezet között, javasolt a beépítés előtt 48 órán keresztül „akklimatizálni” a beépítendő terméket a szerelés helyszínén.
Amennyiben fűtési szezonban történik a beszerelés, biztosítani kell a lassú, folyamatos felfűtést (napi fél-1Co emelésével kell elérni a használati hőmérsékletet)!
Törekedjünk az együtemű gyors szerelésre!
A beszerelt terméket az átadás-átvételi jegyzőkönyvvel vegyük/adjuk át! A jegyzőkönyv tartalmazza a beépítési helyszín készültségi állapotát és a klímaviszonyokat, a beépítés
műveleteit, az esetleges problémákat.
A beépítést követő későbbi falfestések esetén: felhívjuk a festő figyelmét, hogy a tokborítás gyártástechnológiája miatt a festő maszkolószalag ragasztójára érzékenyebb, mint a termék egyéb részei.
A maszkolószalag 12 óránál hosszabb elhelyezése a borítás felületén sérüléseket, elváltozásokat okozhat. Emiatt szükséges jó minőségű, próbaragasztáson átesett szalagot választani.
Gondosan ügyeljünk, hogy a szalag felragasztását követően mihamarabb végezzük el a festést és távolítsuk el a maszkolószalagot.
Amennyiben a beszerelés után még több réteg festék kerül felhordásra, minden réteg új maszkolást igényel.
A maszkolószalag eltávolítását nagyon óvatosan, lassan végezzük.
A BEÉPÍTÉS MENETE:
Az elkészült termék a gyártás során azonosító matricával van ellátva. Kicsomagoláskor ügyeljünk arra, hogy a matricák ne sérüljenek, azokat ne távolítsuk el az alkatrészről. A matricán lévő adatok alapján tudja beazonosítani az adott termékhez tartozó alkatrészeket.
A matricák a termék alábbi alkatrészein vannak elhelyezve:
Tok álló: 2 db (tokmag külső lapján)
Tok felső: 1 db (tokmag külső lapján)
Ajtólap: 1 db (normál esetben az ajtólap alján)
5
A matricán lévő adatok értelmezéséhez a csatolt jelmagyarázat ad segítséget.
Az adott termék összeszerelése csak akkor lehetséges, ha minden alkatrészén lévő partnerkód, megrendelésszám, tételszám egyezik, valamint az összetartozó méretek azonosak.
Mielőtt elkezdi a tényleges szerelést, kicsomagolás után először ellenőrizze, hogy:
a megrendelésében szereplő termék paraméterei egyeznek-e a leszállított termék paramétereivel (típus, felület, szín, nyitásirány)
a matricán szereplő méretek megfelelnek-e a termék méreteivel
Ha bármilyen eltérést, hibát észlel, ne folytassa a szerelést, és haladéktalanul jelezze a problémát.
Ha mindent rendben talált,
1. Ellenőrizze a pánttáskák rögzítését (a műveletet óvatosan végezze, ügyeljen arra, hogy a rögzítő csavarok ne szakadjanak bele a tokba), ragasztózza meg a tokborítás furatait, helyezze el bennük a köldökcsapokat, ragasztózza meg az illeszkedő felületeket, és nyomja össze a tokelemeket!
2. Helyezze el a borítás összehúzót és feszítse meg azokat a csavar segítségével!
3. A tokmag furataiba csavarja be a konfirmátor csavarokat! Várja meg, míg a ragasztó kikeményedik!
4. Ezután helyezze el a tokpántokat, majd rögzítse azt a tömítőgumi alatt kiképzett furaton keresztül 4 mm-es imbuszkulccsal, valamint pormentesítse a falnyúlványokat és a talajt!
5. Helyezze a tokot a nyílásba, ellenőrizze pozícióját vízmértékekkel, keresztdarab vízszintesen a pánt és zároldal függőlegesen és síkban, egymáshoz viszonyítottan derékszögben álljon!
6. Amennyiben a tokot hidegburkolatra építi, szükséges annak tömítése, ezért a tokot a talajtól emelje fel kb. 2 mm-t.
7. Ezek után ékelje a tokot a falnyílásba úgy, hogy a pánt és zároldali tokelemeket távtartó léccel támassza ki legalább három helyen (zárnál és a pántoknál)! A távtartó léceket megfelelő védelemmel lássa el, nehogy a tok sérüljön.
8. Akassza fel az ajtólapot, és ellenőrizze a nyitás-csukás működését! A pántok állításával pontosítható a záródás.
9. Az ajtólap leakasztása után rögzítse a tokot szerelőhabbal! Javasoljuk, hogy használjon két komponensű szerelőhabot. A támaszoknál és a sarokpontokon feltétlenül habozzon, vigyázzon a betöltött hab mennyiségére, mert jelentősen dagad, így a tok színére türemkedhet.
10. Ha a hab kikeményedett a támaszok eltávolíthatók. A felesleges, kitüremkedett habot szike segítségével óvatosan távolítsa el, ügyelve arra, hogy a tokmag élén található fóliát ne sértse meg!
11. Akassza fel újra a lapot, és ellenőrizze a végleges záródást!
12. Ragasztózza meg a tokon lévő nútot szakaszosan színtelen szilikonnal, és tolja be a mozgó borítást! Amennyiben szükséges gyorsszorítóval rögzítse.
13. Szerelje fel a kilincset, vigyázva a csavarok meghúzására, nehogy az a zárat feszítse, ezzel akadályozza a kilincs és a kulcs működését. Javasoljuk az univerzális kilincs-fúrósablon használatát.
14. A padló és a tok, valamint a fal hidegburkolata és a tok közti hézagot tömítse rugalmas vízálló tömítőanyaggal, a fal és a borítás közötti esetleges réseket pedig festhető rugalmas tömítőanyaggal.
15. Ügyeljen arra, hogy az ajtólap teljes felületén érintkezzen a lágy gumiprofillal! A kezdetben tapasztalt erőteljes működtethetőség idővel könnyebbé válik, ugyanis a profil a használat során kissé meglágyul.
16. Ezért a zárlemez reszelésével óvatosan bánjon, mivel túlzott kireszelés az ajtó későbbi kottyanásához vezethet.
6
17. Az FULL termékcsaládra csak előre rendelt erősített kivitelben szabad ajtóbehúzót, ajtórögzítőt szerelni.
18. Amennyiben ajtóütközőt szerelne fel, lehetőleg falra szerelt kivitelűt vásároljon. A padlóra szerelt ütközőt nem javasoljuk.
A helytelen, nem szakszerű beépítésből eredő hibákat szavatossági hibának nem fogadjuk el.
Nagyon fontos, hogy a beszerelést követően biztosítsa a helyiségek közötti azonos klimatikus viszonyokat, ezt elsősorban az ajtó nyitott állapotba történő állításával teheti meg.
Amennyiben fűtési szezonban történik a beszerelés, biztosítani kell a lassú folyamatos felfűtést (napi fél-1 fok emelésével elérni a használati hőmérsékletet).
Az esetleges páralecsapódásból eredő hibák nem tartoznak a szavatosság hatálya alá.
DEFORMÁCIÓRA VONATKOZÓ INFORMÁCIÓK:
Tok: a tokmélység csökkenésével a tok keresztmetszete is csökken, ezért beépítetlen állapotában kevésbé stabil, a környezeti változások miatt deformálódhat, lapra és élre is elgörbülhet. Szakszerű beépítéskor ez a deformáció kivétel nélkül korrigálható.
Lap: Termékeink jelentős része az általános síklapúság 3. tűrési osztályába sorolt. Ez a besorolás az ajtólap deformációját 4 mm-ig engedi, 2100 mm-es névleges magassági méretig bezárólag. Ilyen mértékű deformációt megléte esetén szereléskor a tok ajtólaphoz állításával szüntessük meg.
4 mm feletti deformáció esetén, a kifogásolt ajtólapot újragyártjuk kollégánkkal egyeztetett időpontban:
o ha az a kicsomagoláskor már bizonyítottan (fotó) megvolt, valamint,
o ha az elszállítás és a beszerelés közben eltelt időben a terméket a gyártó által meghatározottak szerint tárolták
Az ajtólap deformációjára 2250 mm-es névleges magassági méretig vállalunk szavatosságot!
DEFORMÁCIÓ MÉRÉSE
Ajánlott eszközök: 2m hosszú vízmérték, és egy arra alkalmas mérővonalzó.
A deformáció mértékét mindig a lap homorú oldalán mérjük, a lap élétől kb. 40-50 mm-re a zár és a kilincs oldalán egyaránt.
Ügyeljünk rá – a mérés pontossága érdekében-, hogy a vízmértéket ne szorítsuk túl erősen a lap felületére!
7
ÁPOLÁS, KARBANTARTÁS:
A termék általános tisztító és ápolószerekkel tisztítható. A szennyeződések enyhén nedves tisztítószeres ruhával eltávolíthatók. Karcoló tisztító és súrolószereket ne használjon! Javasoljuk a viaszos bútorápoló krém használatát.
A pántok és a zárak sem igényelnek karbantartást, olajozást.
A HIBÁS TELJESÍTÉSRE ÉS A SZAVATOSSÁGRA VONATKOZÓ SZABÁLYOK
A hibás teljesítésre, szavatossági helytállásra és igényérvényesítésre a Polgári Törvénykönyv 2013. évi V. törvény (Ptk.) szabályai vonatkoznak:
HIBÁS TELJESÍTÉS
A kötelezett hibásan teljesít, ha a szolgáltatás a teljesítés időpontjában nem felel meg a szerződésben vagy jogszabályban megállapított minőségi követelményeknek.
Fogyasztó és vállakozás közötti szerződés esetén az ellenkező bizonyításig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő 6 hónapon belül a fogyasztó által felismert már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyezhetetlen.
KELLÉKSZAVATOSSÁG
A kellékszavatosság a kötelezett helytállási kötelezettsége a visszterhes szerződésekben a szerződési érdek megsértése esetére:
A kötelezett szavatol azért, hogy a szolgáltatás a teljesítéskor megfeleljen a szerződésben vagy a jogszabályban meghatározott minőségi követelményeknek.
A jogosult a hibás teljesítés miatt kellékszavatossági igényét csak a vele szerződéses kapcsolatban álló kötelezettel szemben érvényesítheti.
A kellékszavatossági igény csak akkor érvényesíthető, ha
a szolgáltatás már a teljesítéskor hibás, vagy
legalábbis a hiba oka a teljesítés idején már fennállott.
Kellékszavatossági igénye alapján a jogosult választása szerint a Ptk. megállapította rangsor alapján igényelhet:
a./ kijavítást, vagy kicserélést
kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek – másik kellékszavatossági igény teljesítésével összehasonlítva – aránytalan többlet költséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a kellékszavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott érdeksérelmet; vagy
b./ az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, a hibát a kötelezett költségére maga kijavíthatja, vagy mással kijavíttathatja, vagy a szerződéstől elállhat, ha a kötelezett a kijavítást, vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének nem tud eleget tenni, vagy ha a jogosultnak a kijavításhoz, vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.
Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye!
A kijavítást, vagy kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosult érdekeit kímélve kell elvégezni. A 19/2014. (IV.
8
29.) NGM rendelet 5.§ alapján a vállalkozásnak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb 15 napon belül elvégezze.
A jogosult a választott kellékszavatossági jogáról másikra térhet át. Az áttéréssel okozott költséget köteles a kötelezettnek megfizetni, kivéve, ha az áttérésre kötelezett adott okot, vagy az áttérés egyébként indokolt volt.
A jogosult a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a kötelezettel közölni!
A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződés esetén a hiba felfedezésétől számított 2 hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni.
A késedelemből eredő kárért a jogosult felelős.
A jogosult kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított 1 év alatt évül el.
Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a fogyasztó kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított 2 év alatt évül el.
TERMÉKSZAVATOSSÁG
Csak a fogyasztó és vállalkozó közötti szerződésben értelmezhető!
A termék akkor hibás, ha nem felel meg a gyártó által forgalomba hozatalkor hatályos minőségi követelményeknek, vagy nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Gyártónak minősül: a termék előállítója és forgalmazója
A vállalkozás által, fogyasztónak eladott termék (beltéri ajtó) hibája esetén a fogyasztó követelheti a gyártótól, hogy a termék hibáját javítsa ki, vagy. ha a kijavítás megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges – a terméket cserélje ki.
A gyártó csak azokért a hibákért tartozik helytállni, amelyek akkor keletkeztek, amikor a termék még az ellenőrzése alatt állt!
A fogyasztó a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a gyártóval közölni.
A hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni.
A közlés késedelméből eredő kárért a fogyasztó felelős.
A gyártót a termékszavatosság az adott termék általa történő forgalomba hozatalától számított 2 évig terheli.
TISZTELT VÁSÁRLÓ!
A kicsomagolást követően, a beépítés előtt, azonnal ellenőrizze a terméket és tartozékait a korábban leírtak szerint!
Észlelt kifogás, hiba esetén ne szerelje be a terméket, hanem dokumentálja, fotózza a kifogást, hibát és haladéktalanul jelezze.
Szavatossági igénye érvényesíthetősége érdekében az alábbi hibákat A BEÉPÍTÉS ELŐTT késedelem nélkül jelezze:
hiányzó alkatrész
felületi (mechanikai) sérült tok
9
felületi (mechanikai) sérült lap
nem megfelelő alkatrész
nem megfelelő tartozék-kiegészítő
nem megfelelően pozícionált vasalatok
nem megfelelő szín
nem megfelelő üveg
nem megfelelő típus
nem megfelelő nyitásirány
méretprobléma
deformáció (kicsomagoláskor észlelhető!)
Beépítés után a fenti kifogásokra már nem fogadunk el hibabejelentést!
NEM ÉRVÉNYESÍTHETŐ A TERMÉK ELŐÁLLÍTÓJÁNÁL A SZAVATOSSÁGI IGÉNY AZ ALÁBBI ESETEKBEN:
a beépítés után jelzett:
o külső mechanikai sérülés (lapon vagy tokon) esetén
o nem megfelelő szín esetén
o nem megfelelő vagy hibás üveg esetén
o hiányzó marások esetén
o nem megfelelő fazon esetén
o méretprobléma esetén
o nem megfelelően pozícionált vasalatok esetén
o nem megfelelő nyitásirány esetén
hibás felmérés és termék igénylés miatt bekövetkező problémák esetén:
o nem megfelelő termék került az adott igénybevételi helyre
o nem megfelelő termék került az adott klimatikus térbe
nem szakszerű szállítás, tárolás, beépítés esetén
nem elégséges szellőztetés, páralecsapódás esetén
helytelen használatból eredő meghibásodás esetén
szándékos károkozás esetén
szállítás, beépítés során keletkezett mechanikai sérülések esetén
karbantartás elmulasztása esetén
A felmérés és az átadás / átvételi jegyzőkönyv alapján a tervezetthez/megadottakhoz képest a klimatikus, illetve a használati körülmények később megváltoztak
A GYÁRTÓ VÁLLALÁSA AZ ÜZEMI ÁTVÉTELKOR ÉSZLELT HIBA ESETÉN:
a gyártó vállalja a javítást vagy az újragyártást
a javítás vagy az újragyártás ideje, kollégánkkal egyeztetve:
Hibás lap esetén:
o laminált: 2 munkanap,
o egyéb: 4 munkanap (készlethiány esetén a rendeléssel növelt időtartam)
Hibás vagy hiányzó tok, illetve tokalkatrész esetén:
o laminált: darabszám függvényében megvárható,
o egyéb: 4 munkanap
Hibás csiszolt, figurás vagy edzett üveg esetén: 10 munkanap
Hiányzó szellőzőrács vagy egyéb marások: soron kívül
Egyéb hiba: egyeztetés alapján
|